top of page
לוגו-גננים

גדלים יחד עם הטבע

תוכנית: חקלאות אורבנית, גינון ורטיקלי- קירות ירוקים

ברוכים הבאים לתוכנית החינוך הירוקה, שמטרתה להפוך את הילדים שלנו לדיילים סביבתיים. באמצעות לימוד עיוני והכשרה מעשית על יתרונות הצמחים והקירות הירוקים, אנו מכשירים את הילדים להיות שגרירי השינוי בשיפור איכות האוויר, שימוש באנרגייה ירוקה ועידוד של יופי וחיים במרחבים העירוניים.

באישור משרד החינוך

המס' תוכנית שלנו בגפן 30881
חקלאות אורבנית (גינון ורטיקלי-קירות ירוקים)

מאושר משרד החינוך תוכנית גפ״ן

דברו איתנו

הפנייה נשלחה בהצלחה

השינוי החיובי בידיים של הילדים

ציפיות ומטרות: הכשרה מעשית בגינות ורטיקליות עבור דיילים סביבתיים

בתוכניתנו, אנו מציעים חינוך סביבתי מתקדם לילדים, שמטרתו לחזק את הערך החשוב של איכות הסביבה ושמירתה. בעולם העירוני המתפתח, שטחי האדמה יקרים ומוגבלים, ולכן חשוב להשקיע בצמחים ובקירות ירוקים ככלי לשיפור האיכות העירונית. התוכנית מעניקה לילדים ידע עשיר ומעמיק בנושא איכות הסביבה והפתרונות הקיימים לשיפורה. הם מתחילים בהבנת היסודות של שינויי האקלים והנזקים הסביבתיים שגורמים לכך, יעמיקו בלימוד על צמחים כפתרון אופטימלי לצינון נזקי האקלים ולייצור חמצן ויוכשרו פיזית לגידול צמחים בסביבה עירונית באמצעות הטכנולוגיה הכי מתקדמת היום לגידול צמחים בצורה ורטיקלית חסכונית במקום. כמו כן, הם מועשרים בידע על צמחיה, השרשה ושתילה, זיהוי מזיקים וטיפול בהם, סוגי אדמה שונים ותערובות גידול, מערכות השקיה מתקדמות, דשנים מסוגים שונים ועוד... במסגרת התוכנית, הילדים משתתפים בחוויה מעשית, בה הם אחראים על הקמת גינה ורטיקלית. הם מכינים את השטח, שותלים צמחים מסדרים את מערכת ההשקיה ומגבירים יכולת בנייה ותחזוקה של הגינה. הם מקבלים הכשרה פרקטית באזור שמוקם במרחב המוסד החינוכי, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לקירות ורטיקליים. בתום התוכנית, הילדים רואים את התוצאות החיוביות של עבודתם בפועל. הם מבינים טוב יותר את חשיבות הסביבה ותפקידם המרכזי של הצמחים בשמירה על כדור הארץ בריא ונקי. בנוסף, הם משפרים את מיומנויותיהם המעשיות בבנייה ותחזוקה של גינות ורטיקליות. התוכנית מתבצעת דרך סדרה של מפגשים לאורך השנה. חלקם מבוצעים בכיתה כחלק מהלימודים העיוניים, וחלקם מתרחשים באזור המיועד ללמידה מעשית ובניית הגינה הורטיקלית.

Nature Class

יתרונות התוכנית

חשיבה ירוקה

חשיבה ירוקה 

מעשי ועיוני

מעשי ועיוני

באישור משרד החינוך

באישור משרד החינוך

תכנית שנתית

תוכנית שנתית

העלאת מודעות

העלאת מודעות

השינוי החיובי בידיים של הילדים

מבנה התוכנית: מורכבת מסדרה של מפגשים, סיורי שטח ופעילויות מעשיות

חווית למידה מרתקת ומעניינת מחכה לתלמידים! במסגרת התוכנית, נערוך סדרה של מפגשים וסיורי שטח, שילוו את התלמידים לאורך השנה. כל מפגש יוקדש להיבט מיוחד של צמחים וקירות ירוקים, כדי להעניק לילדים ידע מעמיק ומגוון. במהלך המפגשים, התלמידים יכירו צמחים שונים וילמדו טכניקות ייחודיות לטיפוחם וטיפול בהם. בנוסף, הם ילמדו על עקרונות עיצוב ובניית קירות ירוקים מרהיבים. במהלך הלמידה בתוכנית, התלמידים יקבלו כלים ייחודיים ליצירת סביבה ירוקה ומדהימה בבתיהם ובסביבתם. כמו כן, התוכנית תספק לתלמידים הזדמנות מרתקת לסיורים בשטחים ירוקים מקומיים. בטיולים האלו, הם יוכלו לראות בעצמם את תועלתם המוחשית של קירות ירוקים ושיטות נוף ברות-קיימא. תחושת הקרבה לטבע תתפתח בהם בצורה מרשימה יותר, בשטח. התוכנית מזמינה גם את ההורים להתנדב ולהשתתף בעיצוב ובהקמת גינה ירוקה. תהליך זה יפתח בתלמידים יכולות ייחודיות בעיצוב החלל ובטיפול המתמשך בגינה הירוקה, שתילת צמחים, עבודת השקיה ותחזוקה. בנוסף, תהיה להם הזדמנות לשתף פעולה עם תלמידים נוספים וליצור גינה קהילתית מדהימה. הצטרפו אלינו לתוכנית המרתקת והמעשית הזו ותעניקו לתלמידים הזדמנות לצמוח ביכולתם, להתרגש מקרבתם לטבע ולפתח אהבה לצמחים ולסביבה הירוקה.

מדדי תוצאה: נתונים מדויקים ומשכנעים ישמשו כדי לערוך את ההתקדמות של התוכנית

- נערוך סקרים ונעביר שאלונים במהלך התוכנית כדי להפיק מידע חשוב על תרומת התוכנית לתלמידים, על רמת ההשפעה של התכנים, על הערכתם של הפעילויות ועל דרך הלמידה החווייתית בתוכנית. - במהלך התוכנית יינתנו לתלמידים משימות ועבודות קבוצתיות ואישיות. בדיקת התוצאות תוך ניתוח הרמה של היצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה והשפעה על הסביבה ילמדו אותנו המון על השפעת התוכנית על התלמידים. - מעקב אחר התפתחותם החינוכית של התלמידים בתחום הסביבתי ובתחומים נוספים, ובדיקת חיבורם בין התכנים השונים בתכנית. כמו כן, באמצעות הענקת הניסיון המעשי בתכנון, בנייה ותחזוקה של אלה, התוכנית השנתית מכוונת לחזק את הדור הבא של דיילים סביבתיים ולקדם עתיד בר-קיימא לכולנו.

המלצות

גן עירית שדרות
בית ספר תורני נריה כיתה ב שדרות
תכנית הלימודים של הגינה הורטיקלית
צור קשר

דברו איתנו

הפנייה נשלחה בהצלחה

שאלות ותשובות

 • לאיזה גילאים התוכנית מתאימה ?
  התוכנית שלנו מתאימה לילדים מגיל 4 ועד תיכון, ומותאמת בתוכן ובדרכי העברה לפי גיל.
 • האם התוכנית מאושרת על ידי משרד החינוך ?
  בהחלט! תוכנית הלימודים עברה את כל אישורי משרד החינוך. המס' תוכנית שלנו בגפן 30881.
 • כמה ילדים יכולים להשתתף בכל תוכנית ?
  התוכנית בנויה עבור כיתה של עד 30 תלמידים. אך בבתי ספר גדולים ניתן לחלק את החומרים של התוכנית לכמה כיתות ולחסוך בעלויות התוכנית.
 • כמה שעות לימוד התוכנית כוללת ?
  המלצה שלנו ל 30 שעות סך הכל שחלקם בכיתה בשעות פרטניות וחלקם בחוץ כימים מרוכזים יותר להתקנה של המערכת אך ניתן להתאים זאת לפי צרכי המוסד.
 • האם יש לכם לו"ז לתוכנית ?
  הלו"ז נבנה בהתאמה לתוכנית הבית ספרית, יש שלד מומלץ. ומערך שיעורים מובנה.
 • יש לך שאלות נוספות ?
  כתבו לנו
bottom of page